Czerwona Nić Hanoweru

Opublikowano w warto zobaczyć

Zabytki Hanoweru można obejrzeć idąc za liniią!

Hanower oferuje wyjątkową rzecz: na ulicach na długości 4200 metrów wymalowana jest czerwona linia, prowadząca do 36 zabytków w centrum - Czerwona Nić.

Od 1970 roku Rote Faden prowadzi po najważniejszych punktach zwiedzania miasta. Linia jest namalowana na ziemi i pozwala na samodzielne zwiedzanie miasta. Choć raz nie chodzi o słynne Maschsee czy zielone Eilenriede, ale pokazuje, co jeszcze miasto ma do zaoferowania w asfaltowej dżungli.

Czerwona Nić Hanoweru - na turystycznym szlaku przystosowanym dla osób niepełnosprawnych można odbywać spacer na własną rękę. Samodzielnie można ustalić, gdzie i na jak długo się zatrzymać. Pomaga przy tym broszura informacyjna w poręcznym formacie kieszonkowym: „Czerwona Nić - osobisty przewodnik po mieście”.

Z broszury można dowiedzieć się ciekawych i zabawnych informacji o wszystkich atrakcjach wzdłuż Czerwonej Nici. ExtraTour, zaczynający się i kończący przy nowym ratuszu, to 45-minutowe zejście z trasy Czerwonej Nici, pozwalające na poznanie śródziemnomorskiej atmosfery nad jeziorem Maschsee. Czerwona Nić przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Broszura Czerwona Nić Hanoweru jest dostępna w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, niderlandzkim, polskim, chińskim, japońskim, rosyjskim w informacji turystycznej na placu Ernst-August-Platz oraz w centrum informacji w nowym ratuszu.


Broszura informacyjna jest dostępna tutaj:

 • Informacja turystyczna

  Ernst-August-Platz 8, 30159 Hanower

  tel.: +49 511 12345111

  oraz

 • Centrum informacji w nowym ratuszu

  Trammplatz 2, 30159 Hanower

  Cena: 3,50 euro

 • Odkryj trasę przez centrum Hanoweru z najpiękniejszymi zabytkami na mapie lub pobierz przewodnik tutaj

 • Możesz także przejść do przejśc do sklepu i zamówić online książkę na temat czerwonej linii Niestety nie jest ona dostępna w jezyku polskim.