Erlebnis-Zoo Hannover

Opublikowano w warto zobaczyć

Zoo w Hanowerze zostało założone 4 maja 1865 roku i obecnie jest domem dla ponad 3000 zwierząt na 22 hektarach. Był to pierwszy ogród zoologiczny w Niemczech, który pożegnał się z klatkami i prezentuje zwierzęta w niemal naturalnych krajobrazach, które pozwalają odwiedzającym spotykać się bez barier.

Odwiedzający wyrusza w podróż przez łącznie siedem tematycznych światów na 5-kilometrowej ścieżce. Stanowią one największą część ogrodu zoologicznego , są też dwa mniejsze obszary: kąpielisko i dom tropikalny. „Strandbad” reprezentuje północnoniemiecki krajobraz nadmorski. Odwiedzający mogą wygodnie rozsiąść się na leżaku plażowym i podziwiać różne gatunki ptaków, takie jak cyraneczki, szablodzioby i jazgarzy. Po wejściu do tropikalnego domu znajdziesz się w lesie deszczowym: ciepłe, wilgotne powietrze, nieznane rośliny i swobodnie latające papugi. Można podziwiać liczne terraria z gadami i małymi ssakami.

Inne obszary tematyczne to Zambezi, Gorilla Mountain, Jungle Palace, Outback, Meyers Hof i Yukon Bay. Ten ostatni został otwarty dopiero w 2010 roku po wielu latach planowania i oferuje bardzo autentyczne wrażenia z fasady kanadyjskiego miasta na Jukonie, która jest również obsługiwana przez statek spacerowy.

Najważniejsze wydarzenia pełne akcji

Szczególnymi atrakcjami są rejs statkiem „Zambezi”, strefa dla dzieci „Mullewapp” z dużym małym zoo, a także do ośmiu pokazów dziennie, które są pokazywane w zoo w Hanowerze. Pokazy odbywają się w Meyers Hof, w Yukon Bay Harbor na „Yukon Stadium” oraz na arenie pokazowej na Zambezi. Chodzi między innymi o rejestry zwierząt i szczególne cechy zwierząt w ogrodach zoologicznych, takie jak zachowania łowieckie ptaków drapieżnych. Są też liczne komentowane pokazy karmienia, a także bardzo bogata oferta gastronomiczna – naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podsumowując, Hannover Adventure Zoo oferuje prawdopodobnie najbardziej kompletną i szczegółową ofertę w niemieckim krajobrazie ogrodów zoologicznych. Każdy, kto lubi światy tematyczne w połączeniu ze zwierzętami, jest tutaj we właściwym miejscu. Ale dla jednego lub drugiego może to być za dużo pokazów i za mało zwierząt. Ale to już każdy musi sam rozstrzygnąć. ZOO w Hanowerze - bilety


Godziny otwarcia

PONIEDZIAŁEK NIEDZIELA 9:00 - 18:30

  • Ostatnie wejście 30 minut przed zamknięciem zoo.